NIE CZEKAJ!!!
SPRAWDŹ SWÓJ WZROK
UMÓW SIĘ NA PROFESJONALNE BADANIE W NASZYM GABINECIE
TEL. 535 942 535

Optometria

OPTOMETRYSTA - to autonomiczny, nauczany i regulowany zawód należący do systemu ochrony zdrowia, a osoba wykonująca ten zawód praktykuje w zakresie badania refrakcji i zaopatrzenie w pomoce wzrokowe, a także diagnozowanie i właściwe postępownie w przypadku choroby oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego

W Polsce zakres czynności optometrysty jest sdefiniowany w "Klasifikacji Zawodów i Specjalności" wydanej na podstawie rozporządzenia Minstra Pracy i Polityki Społecznej z 10 grudnia 2002 r. (Dz. U. Nr 222 z 20 grudnia 2002 r., poz. 1868). Obowiązuje ona od 01.01.2003 r.

OPTOMETRYSTA według powyższego wykazu wykonuje pomiary parametrów układu wzrokowego; odkrywa odstępstwa od norm fizjologicznych w celu dobrania, przepisania i wykonania korekcji za pomocą okularów, soczewek kontaktowych i innych pomicy wzrokowych, prowadzi lub nadzoruje rehabilitacje układu wzrokowego.
 

OPTOMETRIA - to dziedzina wiedzy stosowanej, której głównym przedmiotem zainteresowania jest proces widzenie, a szczególnie wszystko to, co służy ochronie, usprawnieniu, zachowaniu i rozwojowi tego procesu.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej (www.trendyoptyk.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.